Na rozgrywanych w Ełku mistrzostwach województwa w judo młodzicy i dzieci z Gwardii Szczytno wywalczyli trzy medale.

Młodzicy i dzieci na macie
Opiekunem dzieci i młodzików Gwardii Szczytno na zawodach w Ełku był Tadeusz Dymerski

Z udziałem 279 zawodników z 21 klubów krajowych oraz reprezentacji Litwy w minioną sobotę w Ełku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w judo młodzików oraz Turniej Judo Masuria Cup dla dzieci.

W zawodach wystąpiła reprezentacja Gwardii Szczytno, zdobywając trzy medale. W kategorii młodzików w wadze do 60 kg Igor Niewiadomski zdobył złoty medal, a Ignacy Narębski w wadze do 80 kg był drugi. Na piątym miejscu uplasował się Patryk Bartniczuk w wadze do 55 kg.

Najlepiej spisał się młodzik Igor Niewiadomski, zdobywając złoty medal w kat. do 60 kg

Słabiej spisali się ich młodsi koledzy występujący w kategorii dzieci, zdobywając tylko jeden medal. Wywalczył go Tymon Biernacki w wadze do 60 kg. Piąte miejsca zajęli Filip Sobański w kategorii do 50 kg i Oskar Maciejewski w wadze do 65 kg. - Mistrzostwa stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym – podkreśla trener Tadeusz Dymerski.